Tryb gry Potyczki i bitwy

Potyczka

W trybie potyczki możesz grać jako jedno z dziewięciu państw. Zanim rozpoczniesz grę, możesz skonfigurować rożne opcje: państwo, mapkę, przeciwnika i poziom trudności AI. Zacznij rozgrywkę od tradycyjnej rozbudowy bazy i gromadzenia potęgi wojskowej. W przeciwieństwie do kampanii i misji nie ma tu żadnej fabuły - twoim jedynym celem jest pokonanie przeciwnika. W tym trybie nie ma też mapy Europy.

a. Rozgrywka w trybie potyczki


W menu głównym wybierz opcję "Gra jednoosobowa". W oknie, które się pojawi, tryb potyczki będzie wybrany domyślnie. W linii z nazwą twojego profilu wybierz państwo którym chcesz grać, lub opcję "Losowo", aby komputer sam przydzielił ci państwo. To samo możesz zrobić dla przeciwnika komputerowego. Po wybraniu jednej z dostępnych misji i zapoznaniu się z jej opisem i warunkami zwycięstwa/porażki, kliknij przycisk "Start".
Możesz też wczytać grę rozpoczętą i zapisaną wcześniej, klikając zakładkę "Wczytaj grę" u góry ekranu. Wybierz odpowiednią grę z listy zapisanych i kliknij przycisk "Start"

b. Warunki zwycięstwa w trybie potyczki

W trybie potyczki możesz pokonać przeciwnika w następujący sposób:
1) Niszcząc jego wszystkie ratusze
2) Zdobywając wszystkie kopalnie i osady przeciwnika
lub
3) Redukując liczbę jego chłopów do mniej niż 5.

c. Mapy (wersja 1.3)
Bez wyjścia
Czterech królów
Wojenny szlak
Półwysep
Wojna bez końca
Miasto na południu
Pustynia
Zimowe starcie
Przeciwnik
Przekroczenie rubikonu
Niebezpieczni sąsiedzi
Oblężenie
Bitwa na brzegu
Manewry
Spalone mosty
Król na górze
Bagienna gorączka
Klucz do zwycięstwa

Bitwy

Tryb bitwy to po prostu starcie między dwoma nieprzyjacielskimi armiami. Gracz i komputer otrzymują armie wybrane wcześniej zgodnie z przydziałem dla strony konfliktu(innymi słowy, bitwa jest potyczką pozbawioną aspektu gospodarczego i dyplomatycznego, rozgrywaną armiami o z góry ustalonym składnie). Twoim podstawowym zadaniem w takiej rozgrywce jest zlikwidować nieprzyjacielskie oddziały, pokonując wroga taktycznie wszystkimi dostępnymi metodami. W tym trybie dostępnych jest dziewięć bitew historycznych z epoki napoleońskiej oraz cztery bitwy fikcyjne.

a. Rozgrywka w trybie bitwy

W menu głównym wybierz opcję "Gra jednoosobowa" . W oknie, które się pojawi, domyślnie wybrany będzie tryb potyczki, więc kliknij zakładkę "Bitwa" W rozgrywce jednoosobowe nie można wybierać państwa, więc wybierz bitwę z listy. Możesz też ustalić poziom trudności: normalny, zaawansowany, bardzo zaawansowany. Przeczytaj opis bitwy i kliknij przycisk "Start", by zacząć rozgrywkę, lub na "Wstecz", by wrócić do poprzedniego menu.

b. Warunki zwycięstwa w trybie bitwy

W trybie bitwy zwycięstwo odnosi się w następujący sposób:
1) Zajmując wszystkie punkty kontrolne oznaczone czerwonym/niebieskim kręgiem
bądź
2) Niszcząc armię wroga. Uwaga!: za pokonanie uznaje się nie tylko jednostki zlikwidowane, lecz także te, które wycofały się z pola walki.

c. Lista bitew
Bitwa narodów
Borodino
Waterloo
Aspen-Essling
Austerlitz
Bitwa pod piramidami
Pruska Iława
Ulm
Wagram
Zimowe starcie
Rozdzielone oddziały
Strzelnice
Powszechna mobilizacja

Autor: [GP]WhiteCrow

line

Logowanie

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.