TurcjaTurcja- jeden z dwóch islamskich krajów w grze. Turcy to bardzo waleczny naród. Szeregi ich armii są zasilane wielkimi oddziałami ochotników, którzy są chętni umrzeć za Allaha w bitwie z niewiernymi, przez co zdecydowanie liczebnie przerastają wiele państw. Jednak aby mieć wielką armię trzeba postawić wiele domków, gdyż ratusze oraz baraki tureckie nie mieszczą tylu ludzi ile ich europejskie odpowiedniki. Rekompensowane jest to jednak cenami budowli, które są bardzo tanie. Konnica jest wspierana przez licznych i dzikich tatarów, niezwykle zdyscyplinowanych i mocnych spaków oraz świetnie strzelających beduinów. Turcy są bardzo silną nacją na 10 minut pokoju bez artylerii, a także na 20 minut pokoju bez artylerii i najemników z ataszatu. Nieźle sobie radzą także na 0 PT. Przy grze z artylerią, gdy przeciwnik bierze jakiś kraj europejski, to wybranie Turcji przeciwko niemu to pomysł na przegranie gry. Turcja, podobnie jak Ukraina czy Algieria nie ma możliwości awansu do XVIII stulecia.

Screeny:

Kliknij miniaturkę aby obejrzeć

Cossacks

Cossacks

Cossacks

Cossacks

Cossacks


Opis jednostek:

Pikinier- trzon armii tureckiej oraz podstawowa jej jednostka. Nie mają pancernych zbroi w przeciwieństwie do żołnierzy europejskich. Pikinierzy są świetni na każde zasady od 0pt do 30pt. Mogą tworzyć formacje 15,36,72,120 oraz 196-osobowe.
Lekki piechur- jednostka lekkiej piechoty, przydaje się do szybkich ataków na przeciwnika, zwłaszcza na początku rozgrywki, gdzie można korzystać z przewagi liczebnej tych żołnierzy. Jest to jednak jedna z najsłabszych jednostek w Cossacks. Piechurzy mogą tworzyć formacje, po przybyciu na miejsce oficera oraz dobosza.
Janczar- elitarny piechur turecki. Najsilniejszy strzelec w grze, gdyby nie było XVIII wieku. Dobry zasięg, szybko przeładowujący, jednak mniej wytrzymały w zwarciu, dlatego nie pozwalamy, aby przeciwnik podszedł na tyle blisko by go móc razić walcząc wręcz. Świetny do gier na 10 PT bez artylerii, 20 PT bez artylerii i najemników, a także 30 minut pokoju z artylerią. Mogą tworzyć formację.
Oficer- wyższy rangą żołnierz, który dowodzi na polu bitwy prowadzoną przez siebie formacją wojskową. Potrzebuje regularnej zapłaty. Przy braku złota oddział jest rozwiązywany, ale oficer nadal może walczyć.
Dobosz- żołnierz, którego jedyne zadanie na polu bitwy to zagrzewanie do walki i utrzymywanie wysokiego morale w swojej formacji wojskowej.Ponadto ma największy zasięg widzenia i stosuje się go do odkrywania mapy na początku gry.
Mułła- duchowny islamski, który leczy rannych żołnierzy na polu bitwy. Jest najsłabszą jednostką tego typu w grze.
Spakh (Spahis, Spak)- bardzo silny konny, podstawa kawalerii tureckiej przy grach na 30 PT z artylerią. Świetnie nadaje się do ataków przełamujących linie obronne piechoty. Niestety brak pancerza oraz bardzo drogie ulepszenia powodują iż spahisi są przydatni jedynie przy dłuższych grach.
Tatar- wojownik pochodzący z Chanatu Krymskiego o doskonałej wytrzymałości oraz mobilności. Szybki czas rekrutacji sprawia, iż Tatarzy są świetni na 0 minut pokoju, a są podstawową jednostką do gier na 10 PT bez artylerii oraz 20 PT bez artylerii i ataszatu dyplomatycznego. Ci dzicy jeźdźcy potrafią wystrzelić poza normalną strzałą, także płonącą, która zapala budynki doprowadzają do ich zburzenia. Tatarzy stanowią siłę tylko w grupie, pojedynczy są dla swych dowódców na polu bitwy zupełnie bezużyteczni.
line

Logowanie

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.