Rss Feed

Mapy Cossacks - der Wald

Cossacks

Zaczynamy nową serię newsów - a mianowicie opisy map do Cossacks. Postaram się regularnie wrzucać i opisywać mapki oraz zachęcić Was do grania - nie tylko na standardowych mapach, ale również na gotowych scenariuszach i planszach, które dają znacznie więcej zabawy. Każda mapka będzie w dziale download, gotowa do ściągnięcia. A więc zaczynamy!

Kliknij aby czytać dalej opis mapy Der Wald pod Cossacks..

Na dzisiejszy ruszt idzie mapka Cossacks Der Wald - co oznacza po polsku "las". I rzeczywiście z lasem mapka ma bardzo dużo wspólnego. Ale o tym później.
W grze do dyspozycji są dwa kolory - czerwony (Anglia) i niebieski (Francja). Obydwie nacje umieszczone są w przeciwległych rogach na mapie i obydwie znajdują się w prawie identycznych, potężnych twierdzach - na wzgórzu, bronionym przez kilka wież. Są tylko 4 wejścia do twierdzy, silnie bronione i ciężko dostępne. A żeby było jeszcze trudniej, to tylko pierwsza linia umocnień. Druga (już znacznie mniejsza) znajduje się powyżej i również broni ją sieć wież, które utrudniają dostępu do twierdzy. Mapka idealna na dłuższe rozgrywki.
Po przeciwnych rogach, przy jeziorach, leżą dwie wioski rybackie - malutkie osady szwedzkie. Są neutralne, ale wiadomo że w czasie wojny trzeba wykorzystywać każdą możliwość - warto jest je przejąć, gdyż zapewnią dobrą bazę wypadową do ataku na twierdzę przeciwnika. Dodatkowo, jezioro to możliwość połowu ryb. Warto również je zdobyć ze względów ekonomicznych.
Pomiędzy twierdzami jest pas ziemi niczyjej. Jest to potężny las, a raczej gęsty bór. Większość walk będzie rozgrywana właśnie w tym lesie. Aby zdobyć twierdzę przeciwnika, trzeba objąć kontrolę nad lasem. To jest klucz do zwycięstwa.
Oprócz tego, na mapie jest sporo wzgórz, pagórów i skarp - które dają ogromne możliwości taktyczne do obrony lub ataków. Najważniejsze, to odpowiednio wykorzystywać atuty na mapie oraz wykorzystywać mocne i słabe strony każdej nacji. Startujemy z prawie gotowym miastem, każda nacja ma na starcie 50000 zasobów. Mapa idealna na dłuższe rozgrywki.

Mapa Der Wald jest dostępna w dziale download
Działa pod:
Cossacks - Europejskie Wojny
Cossacks - Sztuka Wojny
Cossacks - Powrót na Wojnę
Cossacks - Mod 17th. HH

line

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 0 gości.